Kup

Magento PayU.pl

FREE

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia złożenia zamówienia i sfinalizowania płatności. Fakturę VAT oraz moduł prześlemy e-mailem.

module_image

Opis

Moduł pozwala zintegrować Twój sklep z systemem płatności Payu.pl, dodając go jako nową metodę płatności w checkout'cie Magento.

Payu.pl (dawne Platnosci.pl) to jeden z najpopularniejszych w Polsce systemów płatności online. Zintegrowanie go z Twoi sklepem z pewnością usprawni proces dokonywania przez klientów płatności za zamówione towary, ale również zwiększy ich zaufanie do Twojej marki.

Funkcje:

Nasz bezpłatny moduł to idealne rozwiązanie dla małych i średnich sklepów internetowych, postawionych na platformie Magento. Pozwala on w prosty sposób zintegrować bramkę płatności Payu.pl ze sklepem posiadającym jeden "store view".

Bramka Payu.pl będzie możliwa do wybrania przez Twoich klientów w zakładce informacji o płatności standardowego checkoutu Magento (zobacz zrzut ekranu). Po wysłaniu zamówienia, w którym za metodę płatności wybrano Payu.pl, klient zostanie przekierowany do bramki, w której będzie mógł wybrać e-przelew w jednym z wielu obsługiwanych przez system banków, płatność kartą debetową lub kredytową oraz przelew "tradycyjny".

Informacja o każdej zmianie statusu płatności w Payu.pl zostanie przesłana do Twojego sklepu i jeżeli zajdzie taka potrzeba, automatycznie zmieni się status przypisanego do danej transakcji zamówienia.

Testowanie:

W celu przetestowania działania modułu należy uaktywnić testową metodę płatności w punkcie płatności Payu.pl. Moduł nie wspiera kont typu "Sandbox". ponieważ Payu.pl porzuciło ich wsparcie.

Potrzebujesz więcej?

W ofercie naszej firmy posiadamy również bardziej rozbudowaną, płatną wersję naszego modułu.

Sprawdź, czym różni się od wersji darmowej, klikając w poniższy link:
Moduł Magento Payu.pl Pro.

Instalacja i konfiguracja:

Instalacja i konfiguracja modułu Payu.pl jest bardzo prosta i składa się z trzech etapów:

  1. Instalacji modułu przez Magento Connect,
  2. Konfiguracji punktu płatności w panelu administracyjnym Payu.pl,
  3. Konfiguracji modułu w panelu administracyjnym Magento.

Pierwszego etapu nie będziemy szczegółowo tłumaczyć. Moduł instaluje się przy uzyciu standardowego narzędzia dostępnego w panelu administracyjnym sklepu - Magento Connect. Przypominamy, że przed instalacją jakiegokolwiek modułu w Magento, powinno wyłączyć się kompilację (jeżeli sklep jej używa), a po instalacji należy wyczyścić cache i sesję (tzn. wylogować się z panelu administracyjnego i zalogować z powrotem).

Używając panelu administracyjnego Payu.pl należy utworzyć nowy punkt płatności (typu klasycznego) dla Twojego sklepu internetowego. Bardzo ważne jest, aby kodowanie przesyłanych danych ustawić na UTF-8 oraz aby poprawnie wprowadzić adresy powrotu błędnego i pozytywnego oraz raportów. Przyjmując, że base URL Twojego sklepu to http://adressklepu.pl/, adresy te wyglądać będą następująco:

Adres powrotu błędnego:
http://adressklepu.pl/payupl/payment/error/sid/%sessionId%/code/%error%

Adres powrotu pozytywnego:
http://adressklepu.pl/payupl/payment/ok/sid/%sessionId%

Adres raportów:
http://adressklepu.pl/payupl/payment/online

Konfiguracja modułu po stronie Magento znajduje się w panelu administracyjnym na podstronie System > Konfiguracja > Sposoby Płatności w zakładce ORBA | Payu.pl (zobacz zrzut ekranu). Wypełniając trzy pierwsze pola konfiguracyjnego formularza, możesz włączyć / wyłączyć Payu.pl w checkout'cie, wpisać własny tytuł dla płatności Payu.pl oraz ustalić porządek sortowania metody płatności. Kolejne cztery pola formularza to numer ID Twojego punktu płatności oraz trzy różne klucze, służące zabezpieczeniu przeprowadzanych transakcji. Wartości, które należy tam wprowadzić, znajdziesz na ekranie konfiguracyjnym Twojego punktu płatności w panelu administracyjnym Payu.pl.

W razie problemów z instalacją lub konfiguracją modułu, skontaktuj się z nami.

Zamawiasz

+48 22 646 41 84